Wayfinder istanbul

33263394822_cb8bc2532f_z.jpg

2017 yılında, sosyal inovasyonun  tam da dünya genelinde dönüm noktasında olduğu bir anda ilk kez Londra’da Wayfinder etkinliğine ev sahipliği yaptık.

Son on yılda sosyal inovasyon alanında önemli yollar kat edildi.  Ancak dünyanın karşı karşıya olduğu sosyal meselelerin boyutu göz önüne alındığı bu başarılar gene de yeterli değil! Bu anlamda ilk kez düzenlediğimiz Wayfinder Londra etkinliği, önümüzdeki on yıllık sürede büyük kapsamlı, derin ve sistematik bir değişimin nasıl yaratılabileceğini konuşmak ve yeni çözüm yolları aramak üzere Londra’da  masaya yatırdı.

Etkinlikten tam bir yıl sonra bazı ilerlemeler kaydedilmiş olsa da halen sorunların büyük bir kısmı varlığını sürdürüyor… Gerçekten çok sektörlü bir yapıya ulaşmayı, insanları ve gezegeni öncelik olarak kabul etmeyi ve dünya genelinde liderlik bakımından zengin sosyal inovasyon ekosistemlerini desteklemeyi odak noktası olarak görmeyi devam etmemiz gerekiyor.

Bu hedefler ile yerel, bölgesel ve uluslararası partnerlerimizin desteğini alarak ilk Wayfinder toplantısından onra süregelen eylem çağrılarını daha da kapsamlı ve derin bir şekilde masaya yatırmak üzere Wayfinder;  ‘Wayfinder Istanbul ’adı altında Türkiye’ye geliyor.

Önümüzdeki on yıl boyunca sistematik değişimin önündeki sistematik engelleri kaldırmak için daha başka neler yapılabilir? Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin hayata geçirilmesi gibi dönüşümcü değişimler nasıl sağlanır? gibi sorular üzerinden keşfe çıkacağımız Wayfinder Istanbul etkinliğinin temeli, Londra’dan gelen iki eylem çağrısı üzerinde yükseliyor:  

33036129810_b757b1749e_z.jpg
  • Sosyal inovasyonda gerçekten çok sektörlü bir yapı yakalarken- kurumsal, yönetim ve yardımlaşma alanlarında sosyal inovasyonun bütünleşmesine odaklanmak;

  • Sosyal inovasyon ekosistemlerini zenginleştirecek etkin platformlar yaratmak – dünyanın her yerindeki kilit şartları ve engellerin üstesinden gelme yöntemlerini öğrenmek

Sosyal inovasyon alanının hayata geçirilmesinde önemli rol oynamış ve oynamaya devam edecek dünyanın ve Türkiye’nin seçkin yenilikçi profesyonellerinden, uzmanlarından ve girişimcilerinden oluşan 150 kişiyi Wayfinder Istanbul ’a davet ediyoruz.

Social Innovation Exchange (SIX) liderliğinde ve Zorlu Holding ev sahipliğinde düzenlenen Wayfinder İstanbul; imece’nin yürütücülüğü, ATÖLYE ve S360’ın içerik ortaklığı, UNDP Istanbul Bölge Merkezi katkıları ve Brookings Institution’ın desteğiyle gerçekleştiriliyor.

33036128790_7a09f3f40a_z.jpg

İki günlük global ortak öğrenim deneyimine doğru yol alırken partnerlerimiz, doğu ve batı arasındaki benzersiz ve tarihi ticaret, bilgi, kültür ve iş kavşağı olan merkezi Istanbul’a kulak vererek bölgesel sosyal inovasyon üzerine keşfe çıkacaklar.

Bu etkinlik sadece davetlilere açıktır. Konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen events@socialinnovationexchange.org adresine e-posta gönderin.


Wayfinder nedir?

 
 

 

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE: 2006’DAN 2027’YE SOSYAL İNOVASYON

Aşağıda SIX Wayfınder öncesinde, sırasında ve sonrasında katkı sağlanan ve gerek son 10 yıldaki sosyal inovasyon yolculuğumuzu gerekse önümüzdeki 10 yıl boyunca alacağımız yolu belgeleyen sesler, fikirler, içgörüler ve tecrübelerin görsel bir sonucudur.

MENÜ

2006 – MEVCUT DURUM

LONDRA 2017: SIX WAYFINDER

ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILA YÖNELİK UYGULAMAMIZ

2027’YE YAKLAŞIRKEN

SOSYAL İNOVASYON DÜNYAYA NELER SUNABİLİR?

PEKİ SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

İNDİR

 
 

2006 – MEVCUT DURUM


Wayfinder Türkçe Final Part A.jpg

LONDRA 2017: SIX WAYFINDER

Wayfinder Türkçe Final Part B.jpg

ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILA YÖNELİK UYGULAMAMIZ

Wayfinder Türkçe Final Part C.jpg

2027’YE YAKLAŞIRKEN

Wayfinder Türkçe Final Part D.jpg

SOSYAL İNOVASYON DÜNYAYA NELER SUNABİLİR?

Wayfinder Türkçe Final Part E.jpg

PEKİ SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Wayfinder Türkçe Final Part F.jpg

İNDİR