SIX Wayfinder
 
Istanbul Wayfinder (1).png
 
 

THE ORGANISERS

SIX (Social Innovation Exchange) is the world's primary network on social innovation. Our vision is that people all over the world can become better innovators by more easily connecting to their peers, sharing methods and exchanging solutions globally. We work with governments, businesses, academics, funders, practitioners, and leading intermediaries to accelerate the field of social innovation around the world. We also seek to learn from people innovating in their own communities.

Istanbul Wayfinder is convened by the Social Innovation Exchange (SIX), hosted by Zorlu Holding, powered by imece, in knowledge partnership with ATÖLYE and S360, ‎and supported by UNDP Regional Hub Istanbul and Brookings Doha Centre.

 

CONTACT US

To find out more about the Wayfinder, please contact: events@socialinnovationexchange.orgSocial Innovation Exchange (SIX); daha fazla sosyal etki sağlamak üzere, kapasitelerini, ilişkilerini ve bilgilerini geliştirmeleri için kurumlara yardımcı olan, dünyanın sosyal inovasyona odaklanmış en önemli ağıdır.

Sosyal inovasyonun gelişmesi, hızlanması ve insanların bütün dünyada daha yenilikçi olabilmesi adına bir araya gelerek global çözüm yöntemleri üretme ve paylaşma vizyonu ile çalışıyoruz. Kurumlar, hükümetler, akademisyenler, fon sağlayıcılar, uygulayıcılar ve dünyadaki sosyal inovasyonu  hızlandırmak için çalışan aracılarla iş birliği yapıyoruz. Ayrıca kendi topluluklarında sosyal inovasyona zemin açan herkesten öğrenmeye çabasındayız.

Social Innovation Exchange (SIX) liderliğinde ve Zorlu Holding ev sahipliğinde düzenlenen Wayfinder İstanbul; imece’nin yürütücülüğü, ATÖLYE ve S360’ın içerik ortaklığı, UNDP Istanbul Bölge Merkezi katkıları ve Brookings Institution’ın desteğiyle gerçekleştiriliyor.

BİZE ULAŞIN

Wayfinder hakkında daha fazla bilgi için lütfen : events@socialinnovationexchange.org ile iletişime geçtin.